loading

Aosite, бидејќи 1993


Производител на слајдови за фиоки

Слајдови за фиоки се додатоци за мебел што се користат за поврзување и прилагодување на бироа и фиоки, со различни должини, како што се 180mm, 200mm, 250mm, 300mm, итн. При изборот на лизгалки за фиоки, важно е да се избере соодветниот тип и должина врз основа на неговата примена, како и да се земат предвид тежинскиот капацитет и големината на мебелот. Редовното чистење и одржување се исто така важни, бидејќи остатоците и маслото може да предизвикаат абење и кинење, што влијае на издржливоста и секојдневната употреба на лизгачите на фиоките.


Како добро етаблирана компанија со над 30 години искуство во индустријата, Производител на слајдови за фиоки AOSITE специјализирана за производство на висококвалитетни слајдови за фиоки кои ги задоволуваат потребите на современите потрошувачи. Нашите тобогани за фиоки користат напредна технологија и издржливи материјали за да издржат тешки товари и абразивни услови. Освен нивната издржливост, овие лизгалки за фиоки доаѓаат со елегантни дизајни кои ја подобруваат естетската привлечност на мебелот. Понатаму, AOSITE обезбедува разновидни слајдови за фиоки за да се задоволат различни спецификации и преференции, што ги прави привлечна опција за оние кои бараат приспособени решенија.

Колекција на слајдови на фиоки

Слајдови со топчести лежишта
нема податок
нема податок
READ MORE
Слајдови за фиоки под монтирање
нема податок
нема податок

Зошто е потребен цврст тобоган за фиока за вашиот мебел?

Повеќето од нашиот мебел и фиоки се опремени со фитинзи кои го олеснуваат склопувањето и некои од нивните компоненти за движење. Сепак, иако се од најголема важност, тие често остануваат незабележани, како со пристоен лизгач за фиока. Цврстите лизгалки за фиоки го олеснуваат непреченото влегување и излегување од фиоките, зголемувајќи го капацитетот за складирање и обезбедувајќи лесен пристап до предметите со само отворање на фиоката. AOSITE Фиока слајдови на големо   ја објаснува важноста на фиоки за вашиот мебел и кои се идеални за вас во секоја ситуација. Дали сте љубопитни? Испробај го!

Слајдови за фиоки под монтирање

На дното на фиоката се инсталирани слајдови за фиоки под монтирање, додека страничните слајдови за фиоки се инсталирани на страната на фиоката. Изборот на слајдови за фиоки под монтирање или слајдови за фиоки со странична монтирање зависи од типот на кабинетот, тежината на фиоката, количината на достапен простор и личните преференции. елегантен и модерен изглед. Тие се исто така поиздржливи од странично монтираните фиоки и можат да издржат потешки товари. Бидејќи фиоката седи директно на лизгачот, Undermount Drawer Slides нудат подобра стабилност и помалку движење од страна на страна. Тие, исто така, можат да бидат целосно продолжени, што значи дека може да се достигне целата фиока, што го олеснува складирањето и пристапот до предметите. Меѓутоа, во исто време, слајдовите за фиоки под монтирање обично се поскапи од слајдовите за фиоки поставени странично. Тие исто така бараат поголема вештина и напор за монтирање бидејќи мора да бидат точно усогласени со куќиштето на кабинетот. Ако фиоката е преоптоварена, слајдовите на фиоката под монтирање може да се оштетат, што ќе резултира со намалена функционалност или целосно откажување.

Слајдови со топчести лежишта

Slides со топчести лежишта од Aosite се дизајнирани за работни и животни простори кои бараат долготрајни, издржливи решенија за лизгање. Без разлика дали тоа е во кујната, гаражата или пошироко, ние сме посветени на дизајнирање и производство на сигурни, висококвалитетни производи за лизгалки за фиоки како водечка фабрика за лизгалки за топчести лежишта. Нашиот дизајнерски тим и производствените процеси постојано иновираат, работејќи на тоа да се осигура дека секој слајд нуди извонредни перформанси и издржливост. Не само што нашите производи имаат извонредна носивост, туку користат и напредна технологија на топчести лежишта за да обезбедат непречено и бесшумно искуство на лизгање. Дополнително, го разбираме стремежот на нашите клиенти за квалитет и доверливост, така што секогаш се стремиме кон извонредност во обезбедувањето на ви супериорни решенија за лизгачки фиоки.


Тркачи на фиоки се несомнено неопходни во кујните, каде мебелот има различни големини и функции. Нивната голема носивост обезбедува практичност и пристапност до приборот.


Фиоката може целосно да се отвори со лизгалка со топка, обезбедувајќи едноставен пристап до внатрешноста, со голема носивост за да се обезбеди удобност и пристапност до приборот.

За да ја издржат тежината на алатите и машините, фиоките што се користат за складирање мора да поседуваат висока отпорност. Во овој поглед, тркачите за фиоки со топки се оптимален избор.


Препорачливо е да се вгради механизам за меко затворање за да се спречи оштетување на кабинетот при затворањето и да се осигура дека шините остануваат сигурни и недопрени.

Работните површини се лизгаат

Тие се неопходни не само за фиоки, туку и за архитекти, инженери, столари и други квалификувани професионалци на кои им е потребна цврста маса за извршување на нивната работа.


Користејќи ги патеките на топката, може лесно да се преклопи, а со тоа да се минимизира неговата окупација на простор кога не се користи.

Најчесто поставувани прашања

1
П: Што е слајд за фиока?
О: Слајд за фиока е вид на хардвер инсталиран на страните на фиоката што го олеснува неговото движење во и надвор од кабинетот или парче мебел
2
П: Кои се различните типови слајдови за фиоки?

О: Постојат неколку типови на лизгалки за фиоки, како што се странични монтирани, централни, долни и слајдови со топчести лежишта. Секој тип на лизгалки за фиоки има свои специфични карактеристики и барања за инсталација.

3
П: Како да го изберам вистинскиот слајд за фиоки за мојот проект?
О: Правилниот тобоган за фиока зависи од тежината и големината на вашата фиока, како и од вашите лични преференции во однос на стилот и функционалноста. Размислете за носивоста, должината на продолжетокот и леснотијата на монтажа при изборот на лизгалка за фиока
4
П: Како да инсталирам слајд за фиока?
О: Барањата за инсталација варираат во зависност од видот на лизгачот на фиоката. Сепак, повеќето лизгалки за фиоки бараат држачи за монтирање да се прикачат на кабинетот или на парчето мебел и на фиоката. Следете ги упатствата на производителот за правилна инсталација
5
П: Како да го одржувам лизгачот на фиоката?
О: Редовното чистење и подмачкување на лизгачот на фиоката може да помогне да се спречи абење и да се обезбеди непречено движење. Избегнувајте преоптоварување на фиоката или затворање со удар, што може да го оштети лизгачот
6
П: Дали можам да измешам и спојувам различни типови слајдови за фиоки?
О: Не е препорачливо да се мешаат и совпаѓаат различни типови лизгалки за фиоки, бидејќи перформансите и функционалноста може да бидат загрозени. Држете се до истиот тип на лизгалки за фиоки за униформност и правилно функционирање
7
П: Што е слајд за фиока со меко затворање?
О: Слајд за фиока со меко затворање е тип на лизгалки за фиоки што користи хидраулично навлажнување за да го забави движењето на фиоката и да спречи удирање. Обезбедува непречено, тивко дејство на затворање и помага да се спречи оштетување на фиоката и лизгачот
8
П: Може ли да поставам лизгалки за фиоки на постоечки мебел?
О: Да, можете да инсталирате лизгалки за фиоки на постоечки мебел, но може да бара извесна промена и вештина. Размислете за консултација со професионалец или следете детални упатства за најдобри резултати
9
П: Што е добавувач на слајдови за фиоки?
О: Добавувачот на слајдови за фиоки е компанија која е специјализирана за дизајнирање, производство и продажба на слајдови за фиоки кои се користат во мебел, кабинети и други единици за складирање
10
П: Какви видови слајдови за фиоки произведуваат производителите?
О: Производителите на слајдови за фиоки произведуваат широк спектар на слајдови за фиоки, вклучувајќи слајдови со топчести лежишта, слајдови под монтирање, слајдови со меко затворање и слајдови за тешка работа
11
П: Како да ги изберам вистинските слајдови за фиоки за мојот проект?
О: При изборот на слајдови за фиоки, земете го предвид капацитетот на тежината, должината на продолжувањето и целокупната издржливост на слајдовите. Исто така, важно е да се измери големината и просторот на вашите фиоки за да се осигурате дека лизгачите ќе се вклопат правилно

Заинтересирани?

Побарајте повик од специјалист

Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.

Моб: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Порака: aosite01@aosite.com

Адреса: Индустриски парк Џиншенг, град Џинли, Сити Гаојао, Гуангдонг, Кина.

нема податок

 Поставување на стандард во означувањето на домот

Авторски права © 2023 AOSITE Хардвер  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Тајп
detect