loading

Aosite, бидејќи 1993


AOSITE

HANDLE COLLECTION

Со зголемената популарност на прилагодениот мебел на пазарот, Рачка на вратата  се највпечатливите додатоци за кабинети, гардероби и фиоки. Соодветно се појавија различни стилови на совпаѓање, фабрички вклучувајќи класични, модерни и различни материјали од легура на цинк, нерѓосувачки челик итн. AOSIT HARDWARE, само за да ви обезбеди стабилен дом. Различни видови на лесни рачки за мебел во луксузен стил и рачка за кабинет & копчиња, метален материјал од легура на цинк и месинг за вашите различни избори.
Рачка за цинк за мебел
Рачката на фиоката е важен дел од фиоката, така што квалитетот на рачката на фиоката е тесно поврзан со квалитетот на рачката на фиоката и дали фиоката е погодна за употреба. Како избираме рачки за фиоки? 1. најдобро е да се изберат рачки за фиоки од познати брендови, како што е AOSITE, за да се
Месинг рачка за врата од кабинетот
Месингната рачка за кабинет е стилска и издржлива опција за додавање на допир на луксуз во вашата кујна или кабинети во бањата. Со својот топол тон и цврстиот материјал, тој обезбедува лесен пристап до складирање додека го издигнува целокупниот изглед на собата
Скриена рачка за врата од гардероба
Пакување: 10 парчиња / Ctn Карактеристика: Лесна инсталација Функција: Push Pull Decoration Стил: елегантна класична рачка Пакет: Поли торба + кутија Материјал: Алуминиум Примена: Кабинет, Фиока, Комода, Гардеробер, мебел, врата, плакар Големина: 200*13*48 Финиш: Оксидирана црна боја
Скриена рачка за Татами
Тип: Скриена рачка за кабинетот Татами Главен материјал: легура на цинк Агол на ротација: 180° Опсег на примена: 18-25mm Агол на ротација: 180 степени Опсег на примена: Сите видови кабинети / Татами систем Пакување: 200 ЕЕЗ/Картон
Кристална рачка за фиока
Рачката на фиоката е важна компонента на фиоката, која се користи за инсталирање на фиоката за практично отворање и затворање на вратата. 1. Според материјалот: еден метал, легура, пластика, керамика, стакло итн. 2. Според обликот: цевчести, ленти, топчести и разни геометриски форми итн. 3
Долга рачка за врата на гардероба
Долгата рачка има силно чувство за линија, што може да го направи просторот да изгледа побогат и интересен. Сепак, долгата рачка има повеќе позиции на рачката и е попогодна за употреба. Неговиот едноставен и практичен дизајн го прави избор на рачки за гардероба за повеќето млади луѓе. Прво, на
Алуминиумска рачка за врата од шкаф
Украсување куќиште ќе користи многу стоки инсталација, вратите и прозорците се првите ќе бидат инсталирани, има многу врати и прозорци треба рачка, но има многу видови на рачка за материјали, но понекогаш не го разбираме материјалот на рачката, во Всушност, сега е позастапено
Кристална рачка за врата од плакарот
Дали вашите кабинети треба да се ажурираат? Во AOSITE Hardware, нашиот избор на рачка и хардвер за мебел е без ништо, и нема да имате проблем да го пронајдете прецизниот комплет што ви треба за вашиот дом проект. Барате хардвер за врата на кабинетот? Дојдовте на вистинското место. Купувајте од нашата
Алуминиумска рачка за врата од гардероба
Тип: Рачка за мебел & Копче Место на потекло: Кина, Гуангдонг, Кина Име на брендот: AOSITE Број на модел: T205 Материјал: Алуминиумски профил, Употреба на цинк: Кабинет, фиока, комода, гардеробер, кабинет, фиока, комода, гардеробер завртка:M4X22 финиш: eplicationHlatome Боја на мебел: златна или
нема податок

Производт Високи

Денес, со брзиот развој на хардверската индустрија, пазарот на мебел за домот постави поголеми барања за хардверот. Аозит  Производители на рачка на врата  секогаш стојте во перспектива на нова индустрија, користејќи одлична и иновативна технологија за да го изградите новиот стандард за квалитет на хардверот.

Технологот
Фина занаетчиска работа и професионален мебел за спална соба, влечни рачки Технологија на производство
Професионален тим
Рачки за влечење на мебел за спална соба имаат професионален тим за продажба и 24 часа одговор
Професионален дизајн
Рачките на вратите на кабинетот користат месинг, а дизајнот на нашиот професионален дизајнер, клиент е прифатлив
Висок квалитет
Ние сме производители на опрема за мебел за спална соба, имаме ниска фабричка цена и висок квалитет
нема податок

Ве молиме одвојте време да видите

Како да инсталирате рачка

нема податок

Рачка на вратата Чекори за инсталација

Има многу пријатели кои ги изгубиле кваките. Всушност, полесно е да се разбере, бидејќи рачката на вратата лесно се скрши. Со малку сила директно ќе се извлече. Сега кога на рачка на вратата го нема, дали да размислам за повторно инсталирање? Значи тука доаѓа проблемот. Кои се чекорите за инсталација на рачката на вратата?
01
01
Отворете ја вратата за да може истовремено да ракувате со внатрешната и надворешната рачка. Лоцирајте ги двете завртки на капакот на внатрешната рачка на вратата што се држат заедно со внатрешната и надворешната рачка
png100-t3-скала100 (2)
02
Користете шрафцигер со вкрстена глава за да ги завртите двете завртки спротивно од стрелките на часовникот, повлечете ја внатрешната рачка од вратата и повлечете ја надворешната рачка од вратата
png100-t3-скала100 (2)
03
Прицврстете го надворешниот раб на вратата на панелот за бравата и извадете ги двете завртки со шрафцигер Филипс. Од надворешната страна на вратата, извлечете го склопот на плочата за бравата
png100-t3-скала100 (2)
04
Користете шрафцигер Филипс за да ги поставите двете фиксирани шипки на рамката на вратата спротивно од стрелките на часовникот и повлечете ја рамката на вратата надолу
png100-t3-скала100 (2)
05
Протнете го новиот склоп на бравата плоча низ дупката на работ на вратата и зашрафете го закривениот дел од завртката за бравата што треба да биде насочен кон надворешната страна на вратата. Дрвени завртки прикачени на комплетот на рачката на вратата
png100-t3-скала100 (2)
06
Внесете ја вратата од надворешната страна на автомобилот и вметнете ја надворешната рачка на вратата. Обично ќе се вклопат два приклучоци, внатре во дупките за бравата на цилиндерот. Притиснете ја кваката на вратата додека капакот не се приближи до вратата
png100-t3-скала100 (2)
07
Вметнете ја рачката на вратата во вратата од внатрешната страна на вратата. Две завртки за поставување, отвори во капакот и зашрафете ја во насока на стрелките на часовникот на ракавицата на надворешната рачка на вратата, затегнете ги завртките со шрафцигер Филипс
png100-t3-скала100 (2)
08
На закривената страна на држачот од внатрешната страна на држачот, прицврстете ја плочата за удар и завртките што доаѓаат со комплетот
нема податок
Каталог на рачки
Во каталогот со рачки, можете да најдете основни информации за производот, вклучувајќи некои параметри и карактеристики, како и соодветните димензии на инсталацијата, кои ќе ви помогнат да го разберете длабински
нема податок

Заинтересирани?

Побарајте повик од специјалист

Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.

Моб: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Порака: aosite01@aosite.com

Адреса: Индустриски парк Џиншенг, град Џинли, Сити Гаојао, Гуангдонг, Кина.

нема податок

 Поставување на стандард во означувањето на домот

Авторски права © 2023 AOSITE Хардвер  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect