loading

Aosite, бидејќи 1993

нема податок
нема податок

Производт Колекција

Aosite е водечки снабдувач на метални фиоки системи . Нашите производи вклучуваат шарки, плински пружини, слајдови за фиоки , рачки за кабинети и татами системи. Ние обезбедуваме OEM&ODM услуги за сите брендови, трговци на големо, инженерски компании и големи супермаркети.

Во Aosite сме посветени на обезбедување на врвна услуга за клиенти и квалитет на производи по конкурентни цени  Ние се стремиме да ги надминеме очекувањата со испорака на производи на време и во рамките на буџетот. Без разлика дали ви треба еден прототип или голема нарачка, ние гарантираме највисоко ниво на квалитет и сигурност со секој производ што го испорачуваме 
нема податок
Аозит Хардвер ODM услуга
Денес, со брзиот развој на хардверската индустрија,  пазарот на мебел за домот постави повисоки барања за хардверот.

Aosite секогаш стои во перспектива на нова индустрија, користејќи одлична и иновативна технологија за да изгради нов стандард за квалитет на хардверот и да обезбеди OEM услуги за вашиот бренд 
ODM FOR LOGO
MOQ = 100 парчиња
Нашите услови се многу флексибилни: нудиме печатење на вашето сопствено лого на производот за минимална нарачка од 100 парчиња. Ако вашата нарачка надмине одредена количина на нарачка (зависи од различни производи) - услугата за трошоци за алатки за печатење ќе биде бесплатна.

ODM ЗА ПАКЕТ
MOQ = 1000 парчиња
Ако ви треба сопствено пакување, можеме да го понудиме за нарачки од 1000 парчиња и повеќе. Обично целиот процес трае 10 дена или помалку.

Aosite Хардвер ODM услуга

Во хардверот AOSITE, се гордееме што обезбедуваме висок квалитет метални фиоки системи , слајдови за фиоки , и шарки. Нашиот тим нуди одлични ODM услуги , вклучувајќи лого и дизајн на пакети, за да ви помогне да ги приспособите производите за вашиот бренд. Без разлика дали ви се потребни мали нарачки на големо или само сакате да добиете бесплатни примероци пред да купите, ние сме среќни да ви помогнеме. Ако имате какви било прашања или сакате да нарачате, не двоумете се да не контактирате. Нашиот тим е секогаш достапен да ви помогне да го пронајдете совршеното решение за вашите потреби.

Само доставете ни ја вашата датотека со лого, а нашиот дизајнер ќе ја реализира вашата идеја
Кажете ни ги вашите барања за боја, можеме да ви помогнеме да го дизајнирате внатрешното и надворешното пакување на производот
Можете директно да ги изберете производите на брендот Aosite или било кое неутрално пакување
нема податок

Контактирајте со нас сега

Поставете ја вашата нарачка или разговарајте со член на нашиот тим за вашите хардверски потреби.

За тоа: AOSITE

AOSITE Furniture Hardware Precision Manufacturing Co.LTD е основана во 1993 година во Гаојао, Гуангдонг, која е позната како „Земјата на хардверот“. Има долга историја од 30 години и сега со повеќе од 13000 квадратни метри модерна индустриска зона, вработува над 400 стручни членови на персоналот, таа е независна иновативна корпорација која се фокусира на хардверски производи за домаќинството.


Нашата компанија го основаше брендот AOSITE во 2005 година. Гледајќи од нова индустриска перспектива, AOSITE применува софистицирани техники и иновативна технологија, поставувајќи ги стандардите за квалитетен хардвер, кој го редефинира хардверот за домаќинството 

31Година
Производно искуство
13,000+㎡
Модерна индустриска област
400+
Професионален производствен кадар
3.8 милиони
Производ Месечен излез

Обврска за квалитет

Aosite секогаш стои во нова перспектива на индустријата, користејќи одлична и иновативна технологија за да го изгради новиот стандард за квалитет на хардверот.

Најпрво, би сакал да ви изразам срдечна благодарност што ги купивте производите на Aosite. Производите на Aosite го поминаа европскиот тест за квалитет на SGS за да обезбедат нормална работа. Отворање и затворање 80.000 пати, тестот за прскање со сол достигнува 10 степен во рок од 48 часа, исполнување на стандардите за проверка на квалитетот на CNAS и сертификат за управување со квалитет ISO 9001: 2008 година.

Има каков било проблем со квалитетот што не е човечки во нормалната употреба на производот, можете да уживате во ветувањето за квалитетот на долгогодишната бесплатна размена.
нема податок

Стандард за редефинирање на индустријата

Положено сертификација за системот за управување со квалитет ISO9001, целосно во согласност со швајцарското тестирање за квалитет SGS и CE сертификација. Има неколку целосно автоматизирани работилници за штанцување, автоматизирани работилници за производство на шарки, работилници за автоматско производство на воздушни протези и работилници за производство на автоматизирани шини, а има реализирано и автоматско склопување и производство на шарки, воздушни протези и шини за лизгање.
нема податок

AOSITE БлогComment

AOSITE е посветен на производство на хардвер со одличен квалитет со оригиналност и создавање удобни домови со мудрост, дозволувајќи им на безброј семејства да уживаат во удобноста, удобноста и радоста што ги носи хардверот за домаќинството.
Претпријатијата за домашен хардвер се соочуваат со невидени предизвици и можности. Во 2024 година, индустријата за хардвер за домаќинствата ќе воведе нов развојен тренд. Претпријатијата мора да добијат увид во можностите, да се усогласат со трендот на времето и постојано да ја подобруваат својата конкурентност за да ја задржат својата водечка позиција на пазарот.
2024 07 06
Дали избирате еднонасочна шарка или двонасочна шарка за шарката на вратата? Кога буџетот дозволува, двонасочната шарка е првиот избор. Таблата на вратата ќе се врати неколку пати кога вратата ќе се отвори максимално, но двонасочната не , и може непречено да запре на која било положба кога вратата е отворена повеќе од 45 степени.
2024 06 18
На 19-ти април, изложбата на Aosite на 135-от Кантонски саем дојде до успешен крај. . Aosite сигурно нема да пропушти толку добра можност да се натпреварува на истата сцена, да донесе нови производи на саемот во Кантон и да ги истражува функциите на хардверот за домаќинствата со трговци од целиот свет.
2024 04 22
In the realm of furniture design and functionality, the Metal Drawer System stands out as an indispensable component.
2024 04 12
Let's delve into the world of undermount drawer slides to uncover their advantages, drawbacks, and ideal applications.
2024 04 12
Choosing between undermount and side-mount drawer slides can be a daunting task, especially with the myriad of options available in the market.
2024 04 12
Let's delve into the pros and cons of undermount drawer slides to help you make an informed decision.
2024 04 12
нема податок

Заинтересирани?

Побарајте повик од специјалист

Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.
Заинтересирани?
Побарајте повик од специјалист
Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција
нема податок
нема податок

 Поставување на стандард во означувањето на домот

Customer service
detect