loading

Aosite, бидејќи 1993


AOSITE

PRODUCT

Нашата фабрика е специјализирана за производство на прилагодени и големопродажни хардверски додатоци за мебел, како на пр шарки , плинска пружина, слајдови за фиоки , рачки и така натаму. Ние користиме напредна производствена опрема и најстроги стандарди за контрола на квалитетот на производите за да го гарантираме квалитетот на нашите производи. Покрај тоа, имаме искусни дизајнери на производи кои можат да обезбедат приспособени услуги според потребите на клиентите. Доколку клиентот сака да додаде персонализирани елементи на производот, нашите дизајнери ќе можат да дадат решенија. Во разговорите со клиентите, ние сме секогаш внимателни и внимателни.

нема податок

топла продажба Производи

Клип на 3D прилагодлива хидраулична шарка за амортизација за врата од кабинетот
Хардверска шарка за мебел е еден вид метална компонента што овозможува вратата или капакот да се отвора и затвора на парче мебел. Тоа е суштински дел од дизајнот и функционалноста на мебелот
Месинг рачка за врата од кабинетот
Месингната рачка за кабинет е стилска и издржлива опција за додавање на допир на луксуз во вашата кујна или кабинети во бањата. Со својот топол тон и цврстиот материјал, тој обезбедува лесен пристап до складирање додека го издигнува целокупниот изглед на собата
Агат црна плинска пружина за врата од алуминиумска рамка
Лесниот луксуз стана мејнстрим тренд во овие години, бидејќи во согласност со ставот на модерните млади луѓе, го одразува личниот вкус на личниот живот и е добредојден и сакан од клиентите. Алуминиумската рамка е силна, ја истакнува модата, така што постои лесен луксуз
Мека затворена тенка метална кутија за кујнска фиока
Тенка метална кутија е елегантна фиока што додава елеганција на луксузниот начин на живот. Неговиот едноставен стил го надополнува секој простор
Трикратни слајдови со топчести лежишта за фиока во кабинетот
Слајд за фиока со трикратни топчести лежишта е сигурна и издржлива компонента која обезбедува непречено и без напор движење на фиоките. Се одликува со три дела кои обезбедуваат максимално продолжување и поддршка за тешки товари
нема податок
Водечки производител на Хардвер Производи
Aosite е водечки снабдувач на висококвалитетни метални фиоки И слајдови за фиоки . Нашите производи се дизајнирани да обезбедат супериорна сила и издржливост, овозможувајќи им на корисниците да уживаат во решенијата за складирање без грижа во наредните години. Ние ги користиме само најдобрите достапни материјали, осигурувајќи дека нашите производи нудат оптимални перформанси во секое опкружување 

На пример, најновиот производ Undermount Drawer Slides, целосно ги задоволува функционалните и дизајнерските потреби на мебелот во дневната соба.

Во дневната соба, можете да го користите и Ultra-thin на Aosite Слајд за фиока од метална кутија да креирате фиоки за поставување аудио-визуелни системи за забава, записи, дискови итн. Одлични перформанси на лизгање, вградено амортизација и меко и тивко затворање.

Во иднина, Aosite ќе се посвети на истражување и развој на паметен домашен хардвер, ќе го води домашниот пазар на хардвер, ќе ја подобри безбедноста, удобноста и удобноста на домот и ќе ја реализира совршената домашна средина.
Преземете ја најновата брошура за производи на Аозит
тубијао1
Каталог AOSIT 2022
тубијао2
Најновиот прирачник на AOSITE
нема податок
Нашиот хардвер Производно искуство
Ние сме добро познати како еден од водечките производители и добавувачи на хардвер за мебел во Кина од 1993 година. Aosite има индустриска зона за хардвер за мебел од 13.000 m² што ги исполнува ISO стандардите, како и професионален маркетинг центар од 200 m², сала за искуство со хардверски производи од 500 m², центар за тестирање на стандардите EN1935 Европа од 200 m² и логистички центар од 1.000 m².

Добредојдовте во големопродажба со висок квалитет  шарки, пружини за гас, лизгалки за фиоки, рачки на кабинетот и системи за татами произведени во Кина овде од нашата фабрика.
Најдобар хардвер производ ODM услуга

Денес, со брзиот развој на хардверската индустрија, пазарот за мебел за домот постави поголеми барања за хардверот. Aosite секогаш стои во нова перспектива на индустријата, користејќи одлична и иновативна технологија за да го изгради новиот стандард за квалитет на хардверот,И да обезбеди OD М услуги за вашиот бренд.


Во Aosite сме посветени на обезбедување врвна услуга за клиенти и квалитет на производи по конкурентни цени. Ние се стремиме да ги надминеме очекувањата со испорака на производи на време и во рамките на буџетот. Без разлика дали ви треба еден прототип или голема нарачка, ние гарантираме највисоко ниво на квалитет и сигурност со секој производ што го испорачуваме 

Моментална состојба на
хардвер пазар

Во последниве години, кинескиот извоз на хардверски производи исто така одржува постојан тренд на раст и стана еден од најголемите светски извозници на хардверски производи.


Повеќето од водечките светски брендови за хардвер за домаќинство се лоцирани во Европа. Со засилувањето на руско-узбекистанската војна, енергетската криза во Европа дополнително се засили, трошоците за производство остануваат високи, капацитетот е сериозно недоволен, периодот на испорака е дополнително продолжен, а конкурентноста е значително ослабена. Подемот на брендовите за хардвер за домаќинство е поволен за времето и местата. Се очекува дека годишниот извоз на Кина на хардвер за домаќинство ќе одржи стапка на раст од 10-15% во иднина.


Во исто време, цената на увезениот хардвер обично е 3-4 пати поголема од онаа на домашниот хардвер. Во последниве години, квалитетот на домашниот хардвер брзо се подобрува, а степенот на автоматизација на производството постојано се подобрува. Јазот во квалитетот помеѓу домашните и увезените брендови не е голем, а ценовната предност е споредлива. Очигледно, под позадината на постојаната ценовна војна и строгата контрола на вкупните трошоци во приспособената домашна индустрија, хардверот од домашниот бренд постепено стана прв избор.

Промени на Хардвер Производи во групи на потрошувачи

Во иднина, пазарните групи на потрошувачи целосно ќе се префрлат на пост-90-тите, пост-95-тите, па дури и по 00-тите години, а концептот на мејнстрим потрошувачка исто така се менува, носејќи нови можности за целиот индустриски синџир.

Досега има повеќе од 20.000 претпријатија кои се занимаваат со прилагодување на целата куќа во Кина. Според прогнозата на кинескиот институт за истражување на деловната индустрија, приспособената големина на пазарот ќе биде скоро 500 милијарди во 2022 година.

Во овој контекст, Aosite Hardware цврсто го разбира трендот, се фокусира на истражување и развој и иновации на домашни хардверски производи, се стреми да го подобри дизајнот и квалитетот на производите и создава нов хардверски квалитетизам со генијалност и иновативна технологија.

Нашите производи вклучуваат шарки, пружини за гас, лизгалки за фиоки, рачки на кабинетот и системи за татами. Обезбедуваме ODM услуги за сите брендови, трговци на големо, инженерски компании и големи супермаркети.
Дознајте повеќе за
ODM Хардвер Производи

П1: Дали е во ред да се направи сопствен бренд на клиентот?

О: Да, ОЕМ е добредојден.

П2: Дали сте производител или трговска компанија?

О: Ние сме производител.

П3: Можете ли да го направите дизајнот за нас?

О: Да, ODM е добредојден.

П4: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?

О: Контактирајте со нас и ние ќе организираме да испратите примероци.

П5: Колку долго можам да очекувам да го добијам примерокот?

О: Околу 7 дена.

П6: Пакување & Празно: 

О: Секој производ е спакуван независно. Испорака и воздушен транспорт.

П7: Колку долго трае нормалното време на испорака?

О: Околу 45 дена.

П8: Кои се вашите главни производи?

О: Шарки, плинска пружина, систем Татами, лизгач со топчести лежишта и рачка.

П9: Кои се вашите услови за испорака?

О: FOB, CIF и DEXW.

П10: Каков вид на плаќања поддржува?

A: T/T.


П11: Кој е MOQ за вашето производство?

О: Шарка: 50000 парчиња, пружина за гас: 30000 парчиња, слајдови: 3000 парчиња, рачка: 5000 парчиња

П12: Кој е вашиот рок на плаќање?

О: 30% депозит однапред.

П13: Кога можам да ја добијам цената?

О: Во секое време.

П14: Каде е вашата компанија?

О: Индустриски парк Џиншенг, град Џинли, округ Гаојао, Жаокинг, Гуангдонг, Кина.

П15: Каде е вашето пристаниште за вчитување?

О: Гуангжу, Саншуи и Шенжен.

П16: Колку брзо можеме да добиеме одговор на е-пошта од вашиот тим?

О: Во секое време.

П17: Ако имаме некои други барања за производ што вашата страница не ги вклучува, можете ли да помогнете да ги набавите?

О: Да, ќе се обидеме максимално да ви помогнеме да го пронајдете вистинскиот.

П18: Која е листата на сертификати што ги поседувате?

A: SGS,CE,ISO9001:2008,CNAS

П19: Дали сте на залиха?

А: Да.

П20: Колку долго е рокот на траење на вашите производи?

О: 3 години.

БлогComment
Како да инсталирате слајдови со топчести лежишта
Инсталирањето слајдови за фиоки е една од основните вештини за инсталација во домот. Правилната инсталација на лизгачките шини може да го зголеми животниот век на фиоката и да го олесни отворањето и затворањето
2023 09 12
Како работи лизгачот за фиока?
Слајдовите за фиоки се вообичаен индустриски производ кој широко се користи во различни области како што се мебел, медицинска опрема и кутии за алати. Неговата главна функција е да и помогне на фиоката да се отвора и затвора, што е погодно за луѓето да користат и складираат разни предмети.
2023 09 12
Како да се избере најдобрата големина за влечење за вашите кабинети
Рачката на кабинетот е предмет со кој често доаѓаме во контакт во секојдневниот живот. Тој не само што игра естетска улога, туку треба да има и практични функции. Значи, како да се одреди големината на рачката на кабинетот? Ајде да погледнеме како да ја избереме најдобрата големина за влечење за вашите кабинети.
2023 09 12
Како да се избере точната должина на слајдот со целосна екстензија на фиоката
Целосните слајдови за фиоки се многу практичен елемент за уредување на домот, кој може ефикасно да ја подобри ефикасноста на домашната употреба.
2023 09 12
нема податок

Заинтересирани?

Побарајте повик од специјалист

Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.

Моб: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Порака: aosite01@aosite.com

Адреса: Индустриски парк Џиншенг, град Џинли, Сити Гаојао, Гуангдонг, Кина.

нема податок

 Поставување на стандард во означувањето на домот

Авторски права © 2023 AOSITE Хардвер  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!