loading

Aosite, бидејќи 1993


AOSITE
шкафче плинска пружина
Во ред. плинска пружина се користи како додаток за поврзување за горе-долу на дневните врати на кабинетот, а се бараат практичноста и економичната практичност на неговата инсталација. Овде можете да најдете здрава боја, POM конектор и функција за слободно стопирање. Хардверот Aosite е добро познат како еден од водечките производители и добавувачи на пружини за кабинети во Кина од 1993 година. Добредојдовте во големопродажбата на големо висококвалитетна шкафче плинска пружина направена во Кина овде од нашата фабрика. Со напредна технологија и концепти за услуги одговорни за клиентите, брендот Aosite опслужи многу клиенти и акумулираше богато производствено искуство на системот за лизгачки фиоки, меки шарки и алуминиумска легура ракуваат со такви производи за хардвер за мебел.
Мека плинска пружина за врата на кабинетот
Број на модел: C6-301 Сила: 50N-150N Центар до центар: 245 mm Мозочен удар: 90 мм Главен материјал 20#: 20# Завршна цевка, бакар, пластика Финиш на цевки: галванизација & здрава спреј боја Финиш на шипки: Ридгид хромиран Изборни функции: Стандардно нагоре/ меко надолу/слободно запирање/ Хидраулично двојно скалило
Мека плинска пружина за кујнски кабинет
Сила: 50N-150N Центар до центар: 245 mm Мозочен удар: 90 мм Главен материјал 20#: 20# Завршна цевка, бакар, пластика Финиш на цевки: галванизација & здрава спреј боја Финиш на шипки: Ридгид хромиран Изборни функции: Стандардно нагоре/ меко надолу/ слободно стоп/ Хидраулично двоен чекор
Мека плинска пружина за врата од алуминиумска рамка
AOSITE алуминиумска рамка врата агат црна плинска пружина, алуминиумска рамка стаклена врата гас пружина прв избор, обезбедува силна поддршка за секое отворање и затворање, отворете го сонот за висококвалитетно домашно производство и создадете ексклузивен простор и ваш сон. Отворете и затворете мирно, извонредна тишина
Бесплатен гасен извор за врата на кабинетот
* OEM техничка поддршка * 50.000 пати циклус тест * Месечен капацитет 100.0000 ЕЕЗ * Меко отворање и затворање * Еколошки и безбеден
Soft Up плинска пружина за кабинет за мебел
Модел бр.: C14 Сила: 50N-150N Центар до центар: 245 mm Мозочен удар: 90 мм Главен материјал 20#: 20# Завршна цевка, бакар, пластика Финиш на цевки: галванизација & здрава спреј боја Финиш на шипки: Ридгид хромиран Изборни функции: Стандардно нагоре/ меко надолу/ слободно стоп/ Хидраулично двоен чекор
Поддршка за Soft Up гас за кујнски кабинет
Број на модел: C11-301 Сила: 50N-150N Центар до центар: 245 mm Мозочен удар: 90 мм Главен материјал 20#: 20# Завршна цевка, бакар, пластика Финиш на цевки: галванизација & здрава спреј боја Финиш на шипки: Ридгид хромиран Изборни функции: Стандардно нагоре/ меко надолу/ слободно стоп/ Хидраулично двоен чекор
Soft Up Гас поддршка за кабинет за мебел
Сила: 50N-150N Центар до центар: 245 mm Мозочен удар: 90 мм Главен материјал 20#: 20# Завршна цевка, бакар, пластика Финиш на цевки: галванизација & здрава спреј боја Финиш на шипки: Ридгид хромиран Изборни функции: Стандардно нагоре/ меко надолу/ слободно стоп/ Хидраулично двоен чекор
Агат црна плинска пружина за врата од алуминиумска рамка
Лесниот луксуз стана мејнстрим тренд во овие години, бидејќи во согласност со ставот на модерните млади луѓе, го одразува личниот вкус на личниот живот и е добредојден и сакан од клиентите. Алуминиумската рамка е силна, ја истакнува модата, така што постои лесен луксуз
Мека плинска пружина за врата од кујнски кабинет
Сила: 50N-150N Центар до центар: 245 mm Мозочен удар: 90 мм Главен материјал 20#: 20# Завршна цевка, бакар, пластика Финиш на цевката: Здрава површина на боја Финиш на шипки: Ридгид хромиран Изборни функции: Стандардно нагоре/ меко надолу/ слободно стоп/ Хидраулично двоен чекор
Прилагодлива плинска пружина за врата на кабинетот
Aosite нова плинска пружина со амортизери Пред да го направиме развојот на секој нов производ, прво мора да ги споредиме и прегледаме постоечките внатрешни податоци за продажба на производи. По повторени дискусии во целиот тим, конечно ќе го одредиме прототипот на еден или неколку производи што ќе ги направиме
Бесплатен гасен извор за кујнски кабинет
Предности на Aosite гасните пружини Широк избор на големини, варијанти на сила и завршни фитинзи Компактен дизајн, потреба од мал простор Брзо и лесно склопување Карактеристична крива на рамна пружина: ниско зголемување на силата, дури и за големи сили или големи удари Линеарна, прогресивна или дегресивна пружина
Бесплатен гасен извор за кабинет за мебел
Број на модел: C1-301 Сила: 50N-200N Центар до центар: 245 mm Мозочен удар: 90 мм Главен материјал 20#: 20# Завршна цевка, бакар, пластика Финиш на цевки: галванизација & здрава спреј боја Финиш на шипки: Ридгид хромиран Изборни функции: Стандардно нагоре/ меко надолу/ слободно стоп/ Хидраулично двоен чекор
нема податок
Која сила ми е потребна за мојата кујна пружини за гас ?

Да се ​​најде десна плинска пружина за вашиот кујнски кабинет, треба да ги знаете димензиите на вратата на кабинетот. Повеќето од нив можете да ги измерите со помош на линијар, но не е можно веднаш да се пресмета притисокот во пружината за гас.


За среќа, повеќето пружини за гас за кујнски кабинети имаат испечатен текст на нив. Понекогаш ова ќе наведе колку њутни има плинската пружина. Можете да видите десно како да ги прочитате силите.


На страна можете да видите некои од најкористените плински пружини за кујнски кабинети. Доколку ви требаат други притисоци или различен удар, можете да ги најдете на нашата страница за пружини за гас или преку нашиот конфигуратор на плинска пружина.

Ве молиме имајте предвид дека Позицијата плинска пружина правилно

Во кујнските плински пружини има заптивка каде што се спојуваат клипната шипка и ракавот. Ако ова се исуши, постои ризик заптивката да не обезбеди цврсто затворање и затоа гасот ќе излезе.


Има мало количество масло во ракавот, па за да ја одржувате заптивката подмачкана, едноставно поставете ја пружината за гас во кујната така што клипната шипка е свртена надолу во вообичаената положба. На цртежот покрај тоа, плинската пружина е правилно свртена.

Усогласете се со швајцарската проверка на квалитетот на SGS и CE сертификација
Во однос на технологијата на производство, Aosite Hardware се придржува до меѓународната напредна технологија, ја има положено сертификацијата за системот за управување со квалитет ISO9001 и е целосно во согласност со швајцарскиот тест за квалитет SGS и CE сертификацијата. Воспоставувањето на центарот за тестирање производи означува дека Aosite Hardware има уште еднаш зачекори во нова ера. Во иднина, Aosite ќе користи повеќе одлични хардверски производи за да им возврати на нашите клиенти и пријатели кои нè поддржуваат и ќе го полира секој производ со „генијалност“. Овој производ користи технологија и дизајн за да ја поттикне реформата на домашната хардверска индустрија, користи хардвер за да го води развојот на индустријата за мебел и користи хардвер за постојано подобрување на квалитетот на животот на луѓето.
7 (2)
Концентрацијата на 5% раствор на натриум хлорид, PH вредноста е помеѓу 6,5-7,2, волуменот на прскање е 2ml/80cm2/h, шарката се тестира за 48 часа неутрално прскање со сол, а резултатот од тестот достигнува 9 нивоа
6 (2)
Под услов да се постави почетната вредност на силата, се врши тест на издржливост од 50000 циклуси и тест на силата на компресија на воздушната поддршка.
8 (3)
Сите серии на интегрирани делови се предмет на тест за цврстина на земање мостри за да се обезбеди квалитет
нема податок
Каталог на плински пружини
Во каталогот на плински пружини, можете да најдете основни информации за производот, вклучувајќи некои параметри и карактеристики, како и соодветните димензии на инсталацијата, што ќе ви помогнат да го разберете длабински
нема податок

Заинтересирани?

Побарајте повик од специјалист

Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.

Моб: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Порака: aosite01@aosite.com

Адреса: Индустриски парк Џиншенг, град Џинли, Сити Гаојао, Гуангдонг, Кина.

нема податок

 Поставување на стандард во означувањето на домот

Авторски права © 2023 AOSITE Хардвер  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect