loading

Aosite, бидејќи 1993


Метл систем за фиоки

Во ред.  Метален систем за фиоки е еден од најпопуларните видови хардверски додатоци што се користат за изработка на мебел. Извлекува максимум од традиционалниот стил на кабинет со додавање дополнителен слој за складирање без да зафаќа значителен простор. Главно изработена од издржлив галванизиран челик, металната фиока има различни големини и форми, од мали модели со една фиока дизајнирани да се вклопуваат уредно под шалтер до големи модели со четири фиоки за дополнителен капацитет за складирање. Не само што металната фиока е цврста и доверлива, туку и механизмите за лизгање и заклучување ги прават одличен избор за мебел што има многу употреба.

Отворете ја металната фиока кутија за кујнски кабинет
Капацитет на товарење: 40 кг Материјал на производот: SGCC/галванизиран лим Боја: Бела; Темно сива Дебелина на лизгачката шина: 1,5*2,0*1,2*1,8мм Дебелина на страничната плоча: 0,5 mm Опсег на примена: Интегрирана гардероба/кабинет/кабинет за бања итн
Мека затворена тенка метална кутија за кујнска фиока
Тенка метална кутија е елегантна фиока што додава елеганција на луксузниот начин на живот. Неговиот едноставен стил го надополнува секој простор
Притисни за отворање на тенка фиока за кујнски кабинет
1. Ултра тенок директен дизајн од 13 мм Целосно проширување, постигнување поголем простор за складирање, ефикасно подобрување на перформансите на складирањето и подобрување на искуството за користење 2. Изберете SGCC галванизирана плоча Поцинкувана површина, отпорност на 'рѓа и абење 3. Уред за враќање со висок квалитет Отворете веднаш, без рачка
Отворете ја металната кутија за фиоки за кабинет за мебел
Капацитет на товарење: 40 кг Материјал на производот: SGCC/галванизиран лим Боја: Бела; Темно сива Дебелина на лизгачката шина: 1,5*2,0*1,2*1,8мм Дебелина на страничната плоча: 0,5 mm Опсег на примена: Интегрирана гардероба/кабинет/кабинет за бања итн
нема податок

Зошто да избереме?  Метален систем за фиоки

Покрај тоа што нуди практични и ефикасни способности за складирање, Метален систем за фиоки ја подобруваат и естетската привлечност на мебелот. Со избирање на систем за метални фиоки, можете да го надополните дизајнот на вашиот мебел со софистициран и современ допир, давајќи му специфичен и стилски изглед. Финишот обложен со прав на Metal Drawer System, исто така, обезбедува мебел со дополнителен заштитен слој, што го прави идеален за употреба во влажни средини како што се кујни и бањи. Освен тоа, Систем за фиоки со двоен ѕид се релативно лесни за чистење и одржување, што ги прави одличен избор за прометни домови.

 

Без разлика дали барате дополнителен слој на функционалност за вашиот мебел или сигурно, естетски пријатно решение за складирање, Металниот систем за фиоки е одлична опција. Освен нивната ефикасност и трајна издржливост, тие зрачат со модерен и софистициран изглед кој ќе ја подигне целокупната естетика на секој простор.


Барате метален систем за фиоки со врвен квалитет за да го подигнете вашиот внатрешен дизајн? Не гледајте подалеку од хардверот AOSITE! Нашиот систем за метални фиоки со врвен квалитет се дизајнирани да ги задоволат вашите уникатни барања и да понудат трајна издржливост. Без разлика дали ви требаат сопствени решенија, нарачки на големо или примерна услуга за клиенти, ние ве покриваме. Затоа, не двоумете се повеќе! Контактирајте со нас денес за да го откриете идеалниот систем за метални фиоки за вашите станбени или комерцијални потреби. Нашиот тим е желен да ви помогне при изборот на совршено решение кое ќе одговара на вашите специфични барања.

ODM

Обезбедете ODM услуга

30

YEARS OF EXPERIENCE

Видови метални фиоки

Металната фиока е популарна фиока што се користи во производството на мебел. Направен од челик, алуминиум или пластика, познат е по својата сигурност, непречено отворање и затворање и тивко работење.


Во моментов на пазарот е достапен широк асортиман на метални фиоки, кои се категоризираат според нивните висински димензии: ниска фиока, средна фиока и висока фиока. Секој тип доаѓа со свој уникатен сет на карактеристики, предности и соодветност за одредени типови мебел.

Метална кутија со ниски фиоки
Метална фиока со ниска фиока генерално се користи во мебел со потенок или помал дизајн. Овие типови на фиоки се идеални за употреба во помали комоди, комода и ноќни маси, бидејќи заземаат помалку простор и се релативно лесни. Една од предностите на металната фиока со ниска фиока е тоа што тие се генерално поевтини од другите два вида во оваа категорија. Тие исто така се лесни за инсталирање и ракување, со непречен механизам за отворање и затворање кој користи топчести лежишта или други видови водилки 

Метална кутија со средна фиока
Металната фиока со средна фиока е дизајнирана за мебел со средна големина, како што се поголеми комоди, бироа или кабинети. Овие типови фиоки се генерално поиздржливи од оние со ниски фиоки и се изградени да траат подолго, обезбедувајќи повисоко ниво на сигурност и стабилност. Тие не само што се лесни за монтирање и употреба, туку можат да се пофалат и со непречени механизми за отворање и затворање олеснети со водилки со топчести лежишта со целосно проширување. Меѓу предностите на металните фиоки со средна фиока е нивната достапност во различни конфигурации и големини, што овозможува беспрекорна интеграција со вашиот мебел по избор.

Метална кутија за фиоки со висока фиока
Металната фиока со висока фиока најдобро одговара за поголеми, позначајни парчиња мебел, кој е дизајниран да обезбеди максимална цврстина и сигурност и е изграден да издржи тешка употреба и тежина. Тие се идеални за употреба во поголеми работни маси, кабинети и комоди, каде што можат да издржат голема тежина и да обезбедат сигурно и издржливо решение за складирање 

Предности на металната кутија за фиоки

Металната фиока е разноврсно и сигурно решение за складирање кое е идеално за употреба во широк спектар на парчиња мебел. Со непречено функционирање, тивко отворање и затворање и механизам за враќање со едно притискање, тој е популарен избор меѓу производителите на мебел и потрошувачите. Без разлика дали барате метална фиока со ниска, средна фиока или висока фиока, сигурно ќе најдете таква што одговара на вашите потреби и буџет  Значи, ако барате силно, сигурно, тивко решение за складирање на вашиот мебел, не гледајте подалеку од металната фиока.
Металните фиоки нудат бројни предности што ги прават популарен избор меѓу производителите и потрошувачите на мебел. Некои од овие предности вклучуваат:
Системите за метални фиоки се дизајнирани со издржливи материјали и карактеристики за долгогодишна функционалност и доверливост
Металниот систем за фиоки е генерално побезбеден од другите видови фиоки, бидејќи е помала веројатноста да се скршат или да се распаднат со редовна употреба
Мазните водилки за фиоки и топчестите лежишта што се користат во металната кутија за фиоки ги прават лесни за ракување, опремени со мазен механизам за отворање и затворање
Системот за метални фиоки е дизајниран за тивко ракување, обезбедувајќи звуци од крцкање или кликање, што ги прави совршени за употреба во средини чувствителни на бучава
нема податок

FAQ

1
П: Што е метален систем за фиоки?
О: Металниот систем за фиоки е тип на конструкција на фиоки што користи метални компоненти како што се лизгалки, држачи и рамки за да создаде издржливи и долготрајни фиоки
2
П: Кои се придобивките од користењето на системот за метални фиоки?
О: Системите за метални фиоки нудат неколку придобивки како што се издржливост, сила и долготрајни перформанси. Тие можат да издржат повеќекратна употреба и тешки товари без да се расипат, што ги прави идеални за домови и комерцијални простори
3
П: Дали системот за метални фиоки може да се прилагоди според моите барања?
О: Да, системите за метални фиоки може да се прилагодат според вашите барања. Тие доаѓаат во различни големини и стилови, а вие можете да го изберете оној кој најдобро одговара на вашите потреби
4
П: Кои видови метал најчесто се користат за изработка на метален систем за фиоки?
О: Најчесто користените метали за изработка на метален систем за фиоки се челик и алуминиум. Тие се цврсти и имаат висока носивост, што ги прави совршени за оваа апликација
5
П: Како да го одржувам лизгачот на фиоката?
О: За одржување на металниот систем на фиоки, треба редовно да го чистите со влажна крпа за да ја отстраните нечистотијата или акумулацијата на прашина. Дополнително, можете да ги подмачкувате лизгачите и држачите за да обезбедите непречено и лесно движење
6
П: Дали металните фиоки се поскапи од традиционалните фиоки?
О: Да, металните системи за фиоки се генерално поскапи од традиционалните дрвени или пластични системи за фиоки. Сепак, тие нудат повисоко ниво на квалитет, издржливост и перформанси што го оправдуваат дополнителниот трошок
7
П: Може ли лесно да се инсталира систем за метални фиоки?
О: Да, повеќето системи за метални фиоки доаѓаат со јасни упатства и се релативно лесни за инсталирање. Меѓутоа, ако не сте задоволни со инсталацијата DIY, секогаш можете да побарате стручна помош
8
П: Колкав капацитет за тежина може да се справи со металниот систем за фиоки?
О: Тежинскиот капацитет на системот за метални фиоки варира во зависност од конкретната единица. Сепак, во просек, тие можат да се справат
Каталог за метални фиоки
Во каталогот на металната кутија за фиоки, можете да најдете основни информации за производот, вклучувајќи некои параметри и карактеристики, како и соодветните димензии на инсталацијата, што ќе ви помогнат да го разберете длабински
нема податок

Заинтересирани?

Побарајте повик од специјалист

Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.

Моб: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Порака: aosite01@aosite.com

Адреса: Индустриски парк Џиншенг, град Џинли, Сити Гаојао, Гуангдонг, Кина.

нема податок

 Поставување на стандард во означувањето на домот

Авторски права © 2023 AOSITE Хардвер  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect