loading

Aosite, që nga 1993


Metali sistemi i sirtarëve

E di.  Sistemi i sirtarit metalik është një nga llojet më të njohura të aksesorëve harduerikë që përdoren për të bërë mobilje. Ai përfiton maksimumin nga stili tradicional i kabinetit duke shtuar një shtresë shtesë të ruajtjes pa zënë ndonjë hapësirë ​​të konsiderueshme. Kryesisht i bërë nga çeliku i galvanizuar i qëndrueshëm, kutia e sirtarit metalik vjen në një larmi madhësish dhe formash, nga modelet e vogla me një sirtar të krijuar për t'u përshtatur mirë nën një banak deri tek modelet e mëdha me katër sirtarë për kapacitet më të madh të ruajtjes. Jo vetëm që kutia e sirtarit metalik është e fortë dhe e besueshme, por edhe mekanizmat e rrëshqitjes dhe mbylljes i bëjnë ato një zgjedhje të shkëlqyer për mobiljet që kanë shumë përdorim.

Kuti me sirtar me shtytje të hapur për kabinetin e kuzhinës
Kapaciteti ngarkues: 40 kg Materiali i produktit: SGCC/fletë e galvanizuar Ngjyra: e bardhë; Gri e errët Trashësia e hekurudhës së rrëshqitjes: 1.5*2.0*1.2*1.8 mm Trashësia e panelit anësor: 0.5 mm Fusha e aplikimit: Garderobë/kabinet/kabineti i integruar i banjës, etj
Kuti Soft Close Slim Metal Për Sirtarin e Kuzhinës
Kutia e hollë metalike është një kuti elegante sirtarësh që i shton elegancë një stili jetese luksoze. Stili i tij i thjeshtë plotëson çdo hapësirë
Shtyni për të hapur kutinë e hollë të sirtarit për kabinetin e kuzhinës
1. Dizajn i drejtë ultra i hollë 13 mm Zgjatje e plotë, arritja e hapësirës më të madhe të ruajtjes, përmirësimi efektiv i performancës së ruajtjes dhe përmirësimi i përvojës së përdorimit 2. Zgjidhni pllakën e galvanizuar SGCC Sipërfaqe e galvanizuar, rezistencë ndaj ndryshkut dhe konsumit 3. Pajisja rikuperuese me cilësi të lartë Hapeni menjëherë, mbajeni pa pagesë
Kutia e sirtarit me shtytje të hapur për kabinetin e mobiljeve
Kapaciteti ngarkues: 40 kg Materiali i produktit: SGCC/fletë e galvanizuar Ngjyra: e bardhë; Gri e errët Trashësia e hekurudhës së rrëshqitjes: 1.5*2.0*1.2*1.8 mm Trashësia e panelit anësor: 0.5 mm Fusha e aplikimit: Garderobë/kabinet/kabineti i integruar i banjës, etj
nuk ka të dhëna

Pse të zgjedhëshme  Sistemi i sirtarit metalik

Përveç ofrimit të aftësive praktike dhe efikase të ruajtjes, Sistemi i sirtarit metalik gjithashtu rrisin tërheqjen estetike të mobiljeve. Duke zgjedhur një sistem sirtar metalik, ju mund të mbushni dizajnin tuaj të mobiljeve me një prekje të sofistikuar dhe bashkëkohore, duke i dhënë një pamje të veçantë dhe me stil. Përfundimi i veshur me pluhur i Sistemit të Sirtarëve Metal siguron gjithashtu mobiljet me një shtresë mbrojtëse shtesë, duke i bërë ato ideale për t'u përdorur në mjedise të lagështa si kuzhina dhe banjo. Përveç kësaj, Sistem sirtarësh me dy mure janë relativisht të lehta për t'u pastruar dhe mirëmbajtur, gjë që i bën ato një zgjedhje të shkëlqyer për shtëpitë e ngarkuara.

 

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një shtresë të shtuar funksionaliteti për mobiljet tuaja ose një zgjidhje të besueshme, estetikisht të këndshme për ruajtje, Sistemi i Sirtarëve Metal është një opsion i shkëlqyeshëm. Përveç efikasitetit dhe qëndrueshmërisë së tyre të qëndrueshme, ato nxjerrin një pamje moderne dhe të sofistikuar që do të lartësojë estetikën e përgjithshme të çdo hapësire.


Po kërkoni sistem sirtar metalik të cilësisë premium për të ngritur dizajnin tuaj të brendshëm? Mos kërkoni më larg se AOSITE Hardware! Sistemi ynë i sirtarit metalik me cilësi superiore është krijuar për të përmbushur kërkesat tuaja unike dhe për të ofruar qëndrueshmëri të qëndrueshme. Pavarësisht nëse keni nevojë për zgjidhje me porosi, porosi me shumicë ose shërbim shembullor ndaj klientit, ne ju kemi mbuluar. Pra, mos hezitoni më! Kontaktoni me ne sot për të zbuluar sistemin ideal të sirtarit metalik për nevojat tuaja rezidenciale ose komerciale. Ekipi ynë është i etur për t'ju ndihmuar në zgjedhjen e zgjidhjes perfekte që i përshtatet kërkesave tuaja specifike.

ODM

Ofroni shërbimin ODM

30

YEARS OF EXPERIENCE

Llojet e kutisë së sirtarit metalik

Kutia e sirtarit metalik është një kuti sirtare popullore që përdoret në prodhimin e mobiljeve. E bërë prej çeliku, alumini ose plastike, është e njohur për besueshmërinë, hapjen dhe mbylljen e qetë dhe funksionimin e heshtur.


Aktualisht në treg disponohet një gamë e gjerë kutive metalike sirtarësh, e cila kategorizohet sipas dimensioneve të lartësisë: me sirtarë të ulët, me sirtarë të mesëm dhe me sirtarë të lartë. Çdo lloj vjen me grupin e vet unik të veçorive, avantazheve dhe përshtatshmërisë për lloje të veçanta mobiljesh.

Kuti sirtare metalike me sirtarë të ulët
Kuti sirtare metalike me sirtar të ulët përgjithësisht përdoret në mobilje me dizajn më të hollë ose më të vogël. Këto lloj kuti sirtarësh janë ideale për t'u përdorur në komodina më të vogla, komodina dhe komodina, pasi ato zënë më pak hapësirë ​​dhe janë relativisht të lehta. Një nga avantazhet e sirtarit metalik me sirtarë të ulët është se ato janë përgjithësisht më të lira se dy llojet e tjera të kësaj kategorie. Ato janë gjithashtu të lehta për t'u instaluar dhe për t'u përdorur, me një mekanizëm të qetë të hapjes dhe mbylljes që përdor kushineta me top ose lloje të tjera udhërrëfyessh. 

Kuti sirtare metalike me sirtar të mesëm
Kutia metalike e sirtarit me sirtarë të mesëm është projektuar për mobilje me përmasa mesatare, si komodë, tavolina ose dollapë më të mëdhenj. Këto lloj sirtarësh janë përgjithësisht më të qëndrueshëm se ato me sirtarë të ulët dhe janë ndërtuar për të qëndruar më gjatë, duke siguruar një nivel më të lartë besueshmërie dhe stabiliteti. Ato jo vetëm që janë të lehta për t'u instaluar dhe përdorur, por ato gjithashtu krenohen me mekanizma të qetë hapjeje dhe mbylljeje të lehtësuara nga udhëzuesit me topin me zgjatim të plotë. Ndër avantazhet e kutive metalike të sirtarëve me sirtarë të mesëm është disponueshmëria e tyre në konfigurime dhe madhësi të ndryshme, duke lejuar integrimin pa probleme me mobiljet tuaja të zgjedhura.

Kuti sirtare metalike me sirtarë të lartë
Kutia e sirtarit metalik me sirtarë të lartë është më e përshtatshme për mobiljet më të mëdha dhe më thelbësore, e cila është projektuar për të ofruar forcë dhe besueshmëri maksimale dhe është ndërtuar për t'i bërë ballë përdorimit të rëndë dhe peshës. Ato janë ideale për t'u përdorur në tavolina më të mëdha, dollapë dhe komodina, ku mund të përballojnë shumë peshë dhe ofrojnë një zgjidhje të besueshme dhe të qëndrueshme ruajtjeje. 

Avantazhet e kutisë së sirtarit metalik

Kutia e sirtarit metalik është një zgjidhje magazinimi e gjithanshme dhe e besueshme që është ideale për t'u përdorur në një gamë të gjerë mobiljesh. Me funksionimin e tij të qetë, hapjen dhe mbylljen e heshtur, dhe mekanizmin e rikthimit me një shtypje, është një zgjedhje e njohur si midis prodhuesve të mobiljeve ashtu edhe konsumatorëve. Nëse jeni duke kërkuar për një sirtar metalik me sirtarë të ulët, me sirtarë të mesëm ose me sirtarë të lartë, me siguri do të gjeni atë që i përshtatet nevojave dhe buxhetit tuaj  Pra, nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje të fortë, të besueshme dhe të qetë për ruajtjen e mobiljeve tuaja, mos kërkoni më larg se kutia e sirtarit metalik.
Kutitë metalike të sirtarëve ofrojnë avantazhe të shumta që i bëjnë ato një zgjedhje popullore midis prodhuesve dhe konsumatorëve të mobiljeve. Disa nga këto avantazhe përfshijnë:
Sistemet e sirtarit metalikë janë projektuar me materiale dhe veçori të qëndrueshme për vite të tëra funksionaliteti dhe besueshmërie
Sistemi i sirtarit metalik është përgjithësisht më i sigurt se llojet e tjera të kutisë së sirtarit, pasi ato kanë më pak gjasa të thyhen ose të copëtohen me përdorim të rregullt.
Udhëzuesit e lëmuar të sirtarit dhe kushinetat e topit të përdorur në kutinë metalike të sirtarit i bëjnë ato të lehta për t'u përdorur, të pajisura me një mekanizëm të qetë hapjeje dhe mbylljeje
Sistemi i sirtarit metalik është projektuar për funksionim të heshtur, duke siguruar asnjë zhurmë kërcitjeje ose klikimi, gjë që i bën ato të përsosura për t'u përdorur në mjedise të ndjeshme ndaj zhurmës
nuk ka të dhëna

FAQ

1
Pyetje: Çfarë është një sistem sirtar metalik?
A: Një sistem sirtar metalik është një lloj konstruksioni sirtar që përdor komponentë metalikë si rrëshqitës, kllapa dhe korniza për të krijuar sirtarë të qëndrueshëm dhe afatgjatë
2
Pyetje: Cilat janë përfitimet e përdorimit të një sistemi sirtar metalik?
Përgjigje: Sistemet e sirtarit metalik ofrojnë disa përfitime të tilla si qëndrueshmëria, forca dhe performanca afatgjatë. Ato mund t'i rezistojnë përdorimit të përsëritur dhe ngarkesave të rënda pa u prishur, gjë që i bën ato ideale për shtëpi dhe hapësira komerciale.
3
Pyetje: A mund të personalizohet një sistem sirtar metalik sipas kërkesave të mia?
Përgjigje: Po, sistemet e sirtarit metalik mund të personalizohen sipas kërkesave tuaja. Ato vijnë në madhësi dhe stile të ndryshme, dhe ju mund të zgjidhni atë që i përshtatet më së miri nevojave tuaja
4
Pyetje: Cilat lloje të metaleve përdoren zakonisht për të bërë një sistem sirtarësh metalikë?
Përgjigje: Metalet më të përdorura për të bërë një sistem sirtarësh metalikë janë çeliku dhe alumini. Ato janë të forta dhe kanë një kapacitet të lartë mbajtës, duke i bërë ato perfekte për këtë aplikim
5
Pyetje: Si mund ta ruaj rrëshqitjen e sirtarit tim?
Përgjigje: Për të mbajtur një sistem sirtar metalik, duhet ta pastroni rregullisht me një leckë të lagur për të hequr çdo papastërti ose grumbullim pluhuri. Për më tepër, ju mund të lubrifikoni rrëshqitjet dhe kllapat për të siguruar lëvizje të qetë dhe të lehtë
6
Pyetje: A janë sistemet e sirtarëve metalikë më të shtrenjtë se sistemet tradicionale të sirtarëve?
Përgjigje: Po, sistemet e sirtarëve metalikë në përgjithësi janë më të shtrenjta se sistemet tradicionale të sirtarëve prej druri ose plastike. Megjithatë, ato ofrojnë një nivel më të lartë të cilësisë, qëndrueshmërisë dhe performancës që justifikon koston shtesë
7
Pyetje: A mund të instalohet lehtësisht një sistem sirtar metalik?
Përgjigje: Po, shumica e sistemeve të sirtarëve metalikë vijnë me udhëzime të qarta dhe janë relativisht të lehta për t'u instaluar. Megjithatë, nëse nuk jeni të kënaqur me instalimin DIY, gjithmonë mund të kërkoni ndihmë profesionale
8
Pyetje: Çfarë kapaciteti peshe mund të përballojë një sistem sirtar metalik?
Përgjigje: Kapaciteti i peshës së një sistemi sirtar metalik ndryshon në varësi të njësisë specifike. Megjithatë, mesatarisht, ata mund të trajtojnë
Katalogu i kutisë së sirtarit metalik
Në katalogun e kutisë së sirtarit metalik, mund të gjeni informacionin bazë të produktit, duke përfshirë disa parametra dhe veçori, si dhe dimensionet përkatëse të instalimit, të cilat do t'ju ndihmojnë ta kuptoni atë në thellësi
nuk ka të dhëna

Të interesuar?

Kërkoni një telefonatë nga një specialist

Merrni mbështetje teknike për instalimin, mirëmbajtjen e aksesorëve të harduerit & korrigjim.

Mob: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Emaili: aosite01@aosite.com

Adresa: Jinsheng Industrial Park, Jinli Town, Gaoyao City, Guangdong, China.

nuk ka të dhëna

 Vendosja e standardit në shënimin e shtëpisë

E drejta e autorit © 2023 AOSITE Hardware  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect