loading

Aosite, бидејќи 1993


AOSITE
татами систем
Системот за татами се состои од татами лифт, специјална пружина за татами и скриена рачка за татами. Мал простор и голема искористеност се неговите карактеристики. Меѓу нив, татами-лифтот е поделен на пневматски и електричен, кои се дневни канцеларии и места за забава. Ние сме добро познати како еден од водечките производители и добавувачи на системи за татами во Кина од 1993 година. Добредојдовте во големопродажниот систем за татами со висок квалитет направен во Кина овде од нашата фабрика. Имаме веројатно најсовремена опрема за производство, искусни и квалификувани инженери и работници, признати системи за рачки со врвен квалитет заедно со пријателска експертска бруто-продажна група пред/после продажба за поддршка за меки затворени шарки, алуминиум Рачка, 3D прилагодлива шарка за амортизација.
Мека затворена плинска пружина за вратата на кабинетот Татами
* OEM техничка поддршка * 50.000 пати циклус тест * Месечен капацитет 100.0000 ЕЕЗ * Меко отворање и затворање * Еколошки и безбеден
Електричен лифт за Татами
Придобивки од прилагодувањето на татами Прво, татамито е природен производ за заштита на животната средина. Апсолутно е корисен за човековото здравје и долговечност. Може да го помине воздухот на небото и земјата, да оди бос по него, да масира пулс, да ја активира крвта и да ги релаксира тетивите за вас цело време; исто така има
Скриена рачка за Татами
Тип: Скриена рачка за кабинетот Татами Главен материјал: легура на цинк Агол на ротација: 180° Опсег на примена: 18-25mm Агол на ротација: 180 степени Опсег на примена: Сите видови кабинети / Татами систем Пакување: 200 ЕЕЗ/Картон
Мека затворена плинска пружина за Татами
* OEM техничка поддршка * 50.000 пати циклус тест * Месечен капацитет 100.0000 ЕЕЗ * Меко отворање и затворање * Еколошки и безбеден
нема податок
Придобивки од татами приспособување

Ја сфаќа разновидноста и умешноста на просторот во дневната соба, ја подобрува стапката на искористеност на просторот и навистина постигнува мултифункционално искуство.

Татами е добро за здравјето

Татами е природен производ за заштита на животната средина. Апсолутно е корисен за човековото здравје и долговечност. Може да го помине воздухот на небото и земјата, да оди бос по него, да масира пулс, да ја активира крвта и да ги релаксира тетивите за вас цело време; исто така има добра пропустливост на воздухот и отпорност на влага, топло во зима и ладно во лето и може да ја прилагоди влажноста на воздухот.


Татами за раст и развој на децата и одржување на лумбалниот 'рбет кај постарите има прекрасен ефект, децата не мора да се грижат за паѓање. Тој, исто така, може да спречи коскени шпорети, ревматизам, искривување на 'рбетот и така натаму.

Одличен простор искористување

Стапката на искористеност на просторот е голема, а складирањето е практично. Татами сега е првиот избор на мал семеен дом, стапката на искористеност на просторот татами прави мал семеен простор да се прошири, но исто така дозволува многу домашни предмети да имаат добар дом. Практичноста на татами е исто така еден од важните фактори што им се допаѓа на луѓето.

употреба диверзификација

Татами може да се користи како кревет за одмор навечер и дневна соба за одмор во текот на денот. Тоа е совршено место за семејството и пријателите да играат шах или да пијат чај. Кога доаѓаат гости, тоа е гостинската соба. Кога си играат децата, тоа станува игралиште. Да се ​​живее на татами, во извесна смисла, е како да се настапува на сцената.


Тоа е високо уметничко. Совршено ја комбинира практичноста со изгледот на светот и ужива и префинети и популарни вкусови. Доаѓа и од уметноста на живеење и погодна за живот.

карактеристика НА TATAMI
Татами е природен производ за заштита на животната средина. Апсолутно е корисен за човековото здравје и долговечност Стапката на искористеност на просторот е голема, а складирањето е практично.
нема податок

Заинтересирани?

Побарајте повик од специјалист

Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.

Моб: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Порака: aosite01@aosite.com

Адреса: Индустриски парк Џиншенг, град Џинли, Сити Гаојао, Гуангдонг, Кина.

нема податок

 Поставување на стандард во означувањето на домот

Авторски права © 2023 AOSITE Хардвер  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Тајп
разговор преку Интернет
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!