loading

Aosite, që nga 1993


Rrëshqitjet e sirtarëve është një lloj aksesori për mobilje. Përdoret për lidhjen dhe rregulluesin midis tavolinave dhe sirtarit. Rrëshqitja e sirtarit vjen me gjatësi të ndryshme, të tilla si 180 mm, 200 mm, 250 mm, 300 mm etj. Kur zgjidhni rrëshqitjet e sirtarëve, duhet të zgjidhni llojin dhe gjatësinë e duhur sipas aplikacionit. Është e rëndësishme të merren parasysh kërkesat e ngarkimit dhe të merren parasysh komoditeti i të gjithë madhësisë së mobiljeve. Për më tepër, përdoruesit duhet t'i kushtojnë vëmendje pastrimit dhe mirëmbajtjes së rregullt, për të mos lënë mbeturina, vaj dhe mbeturina të tjera në rrëshqitjen e sirtarit. Kjo mund të ndihmojë në uljen e konsumit dhe përmirësimin e jetës së përditshme.


AOSITE Drawer Slides Prodhuesi  është një kompani e themeluar me mbi 30 vjet përvojë në industri. Një nga avantazhet kryesore të këtij biznesi është se ai është i specializuar në prodhuesin e rrëshqitjeve të sirtarit me cilësi të lartë që plotësojnë nevojat e konsumatorëve të ditëve moderne.


Rrëshqitësit e sirtarëve të kompanisë përdorin teknologji dhe materiale të avancuara, duke i bërë ato të afta për të përballuar ngarkesa të rënda dhe mjedise të vështira. Përveç qëndrueshmërisë së tyre, këto rrëshqitës sirtarë vijnë me dizajne të hijshme që përmirësojnë tërheqjen estetike të mobiljeve. Për më tepër, AOSITE Hardware ofron një sërë rrëshqitëse sirtarësh për të përmbushur specifikime dhe preferenca të ndryshme, duke i bërë ato një zgjedhje tërheqëse për ata që kërkojnë zgjidhje me porosi.

READ MORE >>
Rrëshqitje me kushineta topash
nuk ka të dhëna
nuk ka të dhëna
READ MORE
Rrëshqitjet e sirtarit nën malin
nuk ka të dhëna
nuk ka të dhëna

Pse është një nevojë për mobiljet tuaja të keni rrëshqitës të fortë sirtarësh?

Pothuajse të gjithë sirtarët dhe mobiljet tona përmbajnë pajisje, të cilat mundësojnë bashkimin e tyre dhe lëvizjen e disa pjesëve të tyre. Megjithatë, megjithëse janë të një rëndësie të madhe, ato shpesh kalojnë pa u vënë re, si me një rrëshqitje të mirë sirtari. Këta komponentë mundësojnë që sirtarët të hyjnë dhe të dalin nga mobiljet me lehtësi të plotë. Ata shpesh e arrijnë këtë duke zgjeruar kapacitetin e tyre të ruajtjes dhe duke i bërë artikujt e mbajtur atje të aksesueshëm duke hapur thjesht sirtarin. AOSITE  Slides sirtar me shumicë   shpjegon rëndësinë e sirtarëve për mobiljet tuaja dhe cilat prej tyre janë ideale për ju në çdo situatë. A jeni kurioz? Provoje!

Vrapues sirtarësh janë padiskutim të nevojshme në kuzhina. Kjo për faktin se mobiljet në këto zona vijnë në madhësi dhe funksione të ndryshme. Një përfitim shumë domethënës është se ato kanë një kapacitet të madh ngarkese dhe gjithashtu i bëjnë enët të aksesueshme.


Sirtari mund të hapet plotësisht me një rrëshqitje topi, duke siguruar akses të thjeshtë në brendësi. Ato mund të mbajnë deri në 40 kg peshë për shkak të qëndrueshmërisë së tyre.

Për të mbajtur peshën e këtyre artikujve, sirtarët që përdoren për ruajtjen e veglave dhe makinerive duhet të kenë një rezistencë të lartë. Sirtarët e topave janë zgjidhja më e mirë në këtë drejtim.


Këshillohet gjithashtu që të përfshini një mbyllje të butë për të parandaluar që kabineti të goditet ndërsa mbyllet dhe shinat të mos lirohen dhe të thyhen.

Rrëshqitjet e sipërfaqeve të punës

Ato nuk janë të dobishme vetëm për sirtarët; arkitektët, inxhinierët, marangozët dhe zejtarët e tjerë kërkojnë një tryezë të qëndrueshme për të kryer detyrat e tyre.


Mund të paloset duke përdorur gjurmët e topit, gjë që redukton shumë hapësirën që zë kur nuk përdoret.

FAQ

1
Pyetje: Çfarë është një rrëshqitje sirtari?
A: Një rrëshqitës sirtar është një lloj hardueri i instaluar në anët e një sirtari që lehtëson lëvizjen e tij brenda dhe jashtë një kabineti ose mobilje
2
Pyetje: Cilat janë llojet e ndryshme të rrëshqitjeve të sirtarit?

Përgjigje: Ekzistojnë disa lloje të rrëshqitjeve të sirtarit, të tilla si rrëshqitëse me montim anësor, në qendër, nën montim dhe rrëshqitës me top. Çdo lloj rrëshqitjeje sirtari ka karakteristikat e veta specifike dhe kërkesat e instalimit.

3
Pyetje: Si mund të zgjedh rrëshqitjen e duhur të sirtarit për projektin tim?
Përgjigje: Rrëshqitja e duhur e sirtarit varet nga pesha dhe madhësia e sirtarit tuaj, si dhe nga preferencat tuaja personale për sa i përket stilit dhe funksionalitetit. Merrni parasysh kapacitetin e ngarkesës, gjatësinë e zgjatjes dhe lehtësinë e instalimit kur zgjidhni një rrëshqitje sirtari
4
Pyetje: Si mund të instaloj një rrëshqitje sirtari?
A: Kërkesat e instalimit ndryshojnë në varësi të llojit të rrëshqitjes së sirtarit. Megjithatë, shumica e rrëshqitjeve të sirtarëve kërkojnë që kllapat e montimit të ngjiten në kabinetin ose pjesën e mobiljeve dhe në sirtar. Ndiqni udhëzimet e prodhuesit për instalimin e duhur
5
Pyetje: Si mund ta ruaj rrëshqitjen e sirtarit tim?
Përgjigje: Pastrimi dhe lubrifikimi i rregullt i rrëshqitjes së sirtarit mund të ndihmojë në parandalimin e konsumimit dhe sigurimin e lëvizjes së qetë. Shmangni mbingarkimin e sirtarit ose mbylljen e tij, gjë që mund të dëmtojë rrëshqitjen
6
Pyetje: A mund të përziej dhe përputh lloje të ndryshme rrëshqitëse sirtarësh?
Përgjigje: Nuk rekomandohet përzierja dhe kombinimi i llojeve të ndryshme të rrëshqitjeve të sirtarëve, pasi performanca dhe funksionaliteti mund të rrezikohen. Ngjituni në të njëjtin lloj rrëshqitjeje sirtari për uniformitet dhe funksionim të duhur
7
Pyetje: Çfarë është një rrëshqitës sirtar me mbyllje të butë?
Përgjigje: Një rrëshqitës sirtar me mbyllje të butë është një lloj rrëshqitjeje sirtari që përdor njomjen hidraulike për të ngadalësuar lëvizjen e sirtarit dhe për të parandaluar përplasjen. Ofron një veprim mbylljeje të qetë dhe të qetë dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit të sirtarit dhe rrëshqitjes
8
Pyetje: A mund të instaloj rrëshqitës sirtarë në mobiljet ekzistuese?
Përgjigje: Po, mund të instaloni rrëshqitës sirtarësh në mobiljet ekzistuese, por mund të kërkojë disa modifikime dhe aftësi. Konsideroni të konsultoheni me një profesionist ose të ndiqni udhëzimet e hollësishme për rezultatet më të mira
9
Pyetje: Çfarë është një furnizues i rrëshqitjeve të sirtarëve?
Përgjigje: Furnizuesi i rrëshqitjeve të sirtarëve është një kompani që është e specializuar në projektimin, prodhimin dhe shitjen e rrëshqitjeve të sirtarit të cilat përdoren në mobilje, dollapë dhe njësi të tjera magazinimi
10
Pyetje: Çfarë lloje rrëshqitëse sirtarësh prodhojnë prodhuesit?
Përgjigje: Prodhuesit e rrëshqitjeve të sirtarit prodhojnë një gamë të gjerë rrëshqitëse sirtarësh, duke përfshirë rrëshqitësit me top, rrëshqitësit e montimit poshtë, rrëshqitësit me mbyllje të butë dhe rrëshqitësit e rëndë
11
Pyetje: Si mund të zgjedh rrëshqitjet e duhura të sirtarit për projektin tim?
Përgjigje: Kur zgjidhni rrëshqitësit e sirtarit, merrni parasysh kapacitetin e peshës, gjatësinë e zgjatjes dhe qëndrueshmërinë e përgjithshme të rrëshqitjeve. Është gjithashtu e rëndësishme të matni madhësinë dhe hapësirën e sirtarëve tuaj për të siguruar që rrëshqitjet të përshtaten siç duhet

Të interesuar?

Kërkoni një telefonatë nga një specialist

Merrni mbështetje teknike për instalimin, mirëmbajtjen e aksesorëve të harduerit & korrigjim.

Mob: +86 13929893479

Whatsapp:   +86 13929893479

Emaili: aosite01@aosite.com

Adresa: Jinsheng Industrial Park, Jinli Town, Gaoyao City, Guangdong, China.

nuk ka të dhëna

 Vendosja e standardit në shënimin e shtëpisë

E drejta e autorit © 2023 AOSITE Hardware  Precision Manufacturing Co., Ltd. | Harta e faqes
bisedë në internet
Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
detect